Yhteistreenit ja ohitusrinki!

Yhteistreeneissä harjoitellaan arkitottelevaisuuteen liittyviä asioita, kuten paikallaoloa, luoksetuloa ja vierellä kulkemista. Harjoituksiin liitetään erilaisia häiriöitä. Kouluttaja laatii sisällön kunkin koirakon taidot ja toiveet huomioiden sekä ohjeistaa mukana olevia treenien ajan.

Treeneissä max.8 koiraa (min.3 koiraa). Hinta 5€/30min.

Ohitusringissä harjoitellaan erilaisia ohitustilanteita. Kouluttaja on paikalla koko tunnin ajan ja ohjeistaa tarvittaessa. Ennen treenien alkua sovitaan koirakohtaisesti millaisia ohituksia tunnilla tullaan tekemään. Etä- ja lähiohituksille on omat alueensa, joten tunnille voi osallistua, vaikka ei vielä oltaisi valmiita kohtaamaan muita koiria lähietäisyydeltä.

Treeneissä max.8 koiraa (min.3 koiraa). Maksuton.

TREENEJÄ JÄRJESTETÄÄN NOIN KERRAN KUUKAUDESSA. SEKÄ YHTEISTREENIT ETTÄ OHITUSRINKI ON TARKOITETTU VÄLKYN KURSSILAISILLE!

Yhteistreenit la 7.4. klo 17.00-17.30

Ohitusrinki la 7.4. klo 17.30-18.00


Ilmoittautumiset edelliseen päivään mennessä puhelimitse tai sähköpostitse (p.045 341 5993, koirakouluvalkky@gmail.com)